لاین آلاچیق ها


لاین آلاچیق های مجموعه گردشگری خوشا شیراز لاین اصلی این مجموعه هست و حداقل 50 آلاچیق در این لاین قرار دارد.

ابتدای این لاین ، آبشاری زیبا و سالن VIP خوشا شیراز قرار داره و آبنمایی زیبا در طول لاین صدای زیبای آبشار را  به ارمغان می آورد.

با هم بریم و این لاین زیبای خوشا شیراز رو بررسی کنیم.


لاین آلاچیق های خوشا شیراز
- مسیری که باید از آن گذشت تا به لاین زیبای آلاچیق های خوشا شیراز رسید.


- آلاچیق های VIP سمت راست لاین آلاچیق ها


- آلاچیق های زیبا و خاص با کاربری های مختلف در سمت چپ لاین آلاچیق ها
- مسیری که باید از آن گذشت تا به لاین زیبای آلاچیق های خوشا شیراز رسید.


ما به محض اینکه به سمت لاین آلاچیق های خوشا شیراز حرکت میکنیم ، آبشار زیبای این مجموعه درست در روبروی ما خود نمایی میکند.با این چشم انداز زیبا به ابتدای لاین آلاچیق ها می رسیم.

اولین چیزی که بعد از آبشار ذهن ما را درگیر خود میکند ، سالن زیبای بزرگ سنتی خوشا شیراز با معماری و چیدمان منحصر بفرد سنت ایرانی است.اجازه بدید یه نکته جالب رو اینجا بهتون بگم؟؟

آیا شما میدونستید که در بررسی معماری یک بنا، ابتدا باید جهان و جهان بینی سازنده آن بنا را مورد کنکاش قرار داد تا بتوان افکار و عقاید او را در حجمی از آرایش فضا مشاهده کرد.؟

با این نکته ، به این نتیجه میرسیم که ، تمامی مدیران مجموعه گردشگری خوشا شیراز،و پرسنل آن مقید به وطن دوستی هستند و قطعا وطن دوستی شما را با معماری ، رفتار و آداب سنت ایرانی همراه می کند.


بگذریم ، بریم سراغ لاین آلاچیق ها:


خوب در بالا به ابتدای لاین آلاچیق ها رسیدیم و به چشم انداز ، امکانات و معماری منحصر بفرد موجود پرداختیم.


حالا با هم بریم سراغ آلاچیق های سمت راست لاین آلاچیق ها


در سمت راست لاین آلاچیق ها 7 آلاچیق VIP قرار داره که با نمایی از شیشه های سکوریت و چوب ساخته شدند . این آلاچیق ها درست در کنار آبنمای لاین آلاچیق ها قرار دارند و میهمانان عزیز بصورت کامل بر این آبنما مسلط هستند.معماری منحصر بفرد ایرانی  ، با استفاده از چوب و شیشه های سکوریت ،  فرش و بالشت های زیبا ، گل و گلدان های  زیبا هم در داخل و هم در خارج این آلاچیق ها و در نهایت نقش و نگارهای زیبای سنتی که آرام خود را از پشت سکوریت های دودی نمایان می کنند ، این آلاچیق ها را  بی نظیر کرده است.

پشت این هفت آلاچیق محوطه ای زیباست که تعداد زیادی آلاچیق در آن قرار دارد و مکانی دنج و راحت برای  یک استراحت و خستگی در کردن شماست.


آلاچیق های زیبا و خاص با کاربری های مختلف در سمت چپ لاین آلاچیق ها:


منظور از کاربری های مختلف چیه؟

خوب الان بهتون میگم . 


شده یه جمع زیادی از فامیل با هم قرار گذاشته باشید که برای دورهمی به یکی از باغ و رستورانهای شهرتون برید؟

معمولا اکثر باغ و رستورانها برای چنین مواردی از سالن های خودشون استفاده میکنند که  یه جورایی دورهمی شما رو بهم میریزه.مطمئناً ظرفیت هر تخت موجود در این سالنها بیشتر از 7یا 8 نفر نیست و عده ای از شما باید تخت دیگه ای رو انتخاب کنید.مشکلات دیگه ای هم هست که جمع دورهمی شما رو بهم میریزه ، مثل (موزیک زنده،تخت های رزرو شده از قبل که شاید باعث این بشه که حداقل نتونید 2 تخت کنار هم رو داشته باشید و...) قطعاً آلاچیق های آنها هم گنجایش ظرفیت تعداد نفرات شما رو نداره.


در محوطه سمت چپ لاین آلاچیق های خوشا شیراز ، آلاچیق های بزرگی را مشاهده میکنید که ظرفیتی بالغ بر 20 نفر رو دارن و برای دورهمی های شما مکانی ایده آل و مناسب هستند.جالب اینجاست که بالای آنها ،آلاچیق های لاین ویژه خوشا شیراز با راهرویی زیبا قرار دارد.در این محوطه هم حداقل تعداد 17 آلاچیق قرار داره که تمامی اونها به آبنمای زیبای لاین آلاچیق ها تسلط دارند.


در انتهای لاین آلاچیق ها ورودی های سالن سنتی و موزیک زنده خوشا شیراز قرار داره و راه پله ای زیبا و چوبی با تزئین گل و گلدانهای خاص شما را بسمت لاین ویژه (VIP) خوشا شیراز راهنمایی می کند.