سالها از اولین سفرم به شیراز می گذشت . تصور بوی بهار نارنج اردیبهشت ماه ، طعم غذاهای بی نظیر و دوستان مهمان نوازم ، اشتیاق این سفر را دو چندان می کرد. اما این بار برای سفری کاری عازم شهر طرب و ناز بودم.
میزبان مهربان این سفر، من و همراهان آلمانی تبارم را به باغ و رستوران جادویی فراخوانده بود که تجربه خیلی زیبایی برای همگی ما شد.نمایی از چوب که با درختان سر سبز بهشت را به یاد می انداخت؛ و چه نام زیبا و با مفهومی که یاد خواجه شیراز را خاطر نشان می کرد.
                                             خوشا شیراز و وضع بی مثالش                                                                                                                                            خداوندا نگه دار از زوالش 
در ابتدای ورودی ، سمت راست حیاط را با گل و گیاه پوشش داده بودند.از پله های چوبی بالا رفتیم تا به سالنی که برای جلسه آن روز رزرو شده بود رسیدیم، سالنی زیبا با معماری فوق العاده که من را به وجد آورده بود. (سالن vip باغ و رستوران خوشا شیراز) . روی پله ها با گلدانهای کوچکی زینت داده شده بود.
در طول جلسه با نوشیدنیهای گرم از ما پذیرایی شد و در نهایت غذای لذیذی میل کردیم و در پایان این قراردلنشین،تمایل به قدم زدن در باغ زیبای خوشا شیراز مرا رها نمی کرد. بنابراین از میزبان خواستم که گفتگویی دوستانه را با گام برداشتن در این فضای رویایی آغاز کنیم.
سالن برگزاری جلسه ما در طبقه بالا که به گفته میزبان لاین وی آی پی بود قرار داشت که مناسب برای مراسم ها و جشن های مختلف خانوادگی بود و علت انتخاب این سالن توسط میزبان این بود که جلسه همکاری ما در محیطی دوستانه برگزار شود. در این طبقه ، 3 آلاچیق زیبا و درراهرو آن میزهای دو نفره نیز وجود داشت.
از پله ها که پایین آمدیم با آبشاری زیبا که مجمسه های پرندگان اطرافش خود نمایی می کرد روبرو شدیم و نمای سراسر چوب با معماری خارق العاده و آب نمای فعال رستوران خوشا شیراز آنقدر زیبا و دلنشین بود که غرور ایرانی مرا نزد همراهان فرنگیم قلقلک می داد.
سالن سنتی و موسیقی زنده آن فرهنگ و تمدن دیرینه ایرانی ام را به رخ دوستانم می کشید و لبخند ظفرمندانه ام را نمایان می کرد. آلاچیق های سه و چهار نفره خانوادگی، اتاقکهای دنج سه نفره و آلاچیق هایی که روبروی آبشار بود فرّ و شکوه باغ را چندین برابر می کرد و بوی بهار نارنج که هوش از سرم پرانده بود.با مشاهده سالن ویژه مراسم و جشنها خودم را برای سفری دیگر به این شهر افسانه ای و گرفتن تولدی برای فرزند دردانه ام مهیا کردم.دغدغه ای داشتم که چطور باغ و رستوران گردشگری خوشا شیراز را برای دوستان و خانواده ام توصیف کنم .از مدیریت راهنمایی خواستم و ایشان لینک تور مجازی این مجموعه زیبا را برای من ارسال کرد و از این موضوع بسیار خوشحال شدم و دیگر نگرانی از شرح حال رویایی خودم را برای دوستان و خانواده نداشتم.

نویسنده : دکتر شبنم بابانظری

با کلیک بر روی لینک زیر میتوانید گردش مجازی در این باغ و رستوران زیبا و جادویی  را شروع کنید.